proč se Vám nedaří dům prodat? 3 hlavní důvody.

01.09.2015 15:02

Existují tři hlavní důvody, proč nelze nemovitost prodat. Problém je zpravidla v ceně, stavu nemovitosti či jejím umístění.

Cena

 

Nemovitosti jsou jako akcie. Byli bychom rádi, kdyby šly pouze nahoru, ale někdy klesají. Pokud jste za akcii před rokem zaplatili tisíc korun a dnes je její cena pět set korun, očekáváte, že ji prodáte za původní cenu plus zisk? Samozřejmě že ne, a s domy je to stejné. Hodnota nemovitosti je určena dnešním trhem, nikoliv včerejší hodnotou plus zhodnocením.

Před nabídnutím vašeho domu nebo bytu na prodej si dohodněte schůzku s naším makléřem, to vám umožní marketingový plán a doporučení ohledně ceny. Nebojte se požádat makléře o cenové doporučení, i když se vám nebude líbit. Trh nelže a makléř nemá zájem jít pod cenu. Co se stane, pokud nabídnete dům za příliš vysokou cenu? Za nějaký čas bude okoukaný, a až cenu později snížíte, bude pravděpodobně nižší, než kdybyste dům od počátku ocenili správně. Předpokládejme, že nabídnete dům za 4,2 milionu, ale ve skutečnosti má cenu 3,8 milionu. Kupující, kteří shánějí dům za 3,8 milionu, ten váš nikdy neuvidí, protože se na domy přes 4 miliony nedívají, nemohou si je dovolit. A kupující shánějící domy nad 4 miliony budou srovnávat váš dům s těmi, které tuto cenu skutečně mají. To znamená, že tyto domy se prodají, zatímco ten váš zůstane na trhu. Ve skutečnosti budou makléři předvádět váš nadhodnocený dům pro srovnání s jinými realističtěji oceněnými nemovitostmi. Prodávající často stanoví svá nereálná očekávání na minulých cenách. Pokud váš dům měl před rokem cenu 4 miliony, dnes by měl stát alespoň 4,2 milionu. To zní rozumně, ne? Ale není to pravda. Neexistuje žádný důvod, proč by se měly nemovitosti zaručeně zhodnocovat. Váš dům stojí tolik, co říká trh, že stojí,nezávisle na tom, co stál před rokem, dvěma nebo pěti lety.

 

Zpět

Kontakt

Crháková Hana
Josefská 612/15, 602 00 Brno, v prostorech Centrumrealit

+420 776 096 111,
+420 608 274 232
www.4byt-dum.cz
www.centrumrealit.eu

© 2021 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode